Regały

Składujemy coraz lepiej wykorzystując przestrzeń.

 

REGAŁY PALETOWE

Dla towaru znajdującego się na paletach najkorzystniejsze jest zastosowanie regałów paletowych. Palety spoczywają na dwóch równoległych poziomych belkach zawieszonych na ramach nośnych.


Regały paletowe – zastosowanie:

Gdy Klient zainteresowany jest przechowywaniem towarów znajdujących się na paletach najkorzystniejsze dla niego jest zastosowanie regałów paletowych. Charakteryzują się one dużą ładownością. Palety spoczywają na dwóch równoległych poziomych belkach zawieszonych na ramach nośnych. Regały tego typu są budowane do wysokości 12 metrów, choć nie ma technicznych przeciwwskazań do budowy regałów np. 20 – to metrowych. Jedynym ograniczeniem jest tu wysokość magazynu, jakim się dysponuje. Im większa ilość kondygnacji na położenie palet tym koszt składowania, w przeliczeniu na zajmowane metry kwadratowe powierzchni magazynowej, jest niższy.
Regały paletowe obsługiwane są przez wózki widłowe.

Regały paletowe charakterystyka techniczna:

Konstrukcja regałów oparta jest na pionowych skręcanych ramach nośnych wykonanych z profili zimnogiętych i poziomych belkach. Belki regałów malowane metodą proszkową utwardzaną termicznie, ramy ocynkowane. Belki wyposażone są w system haków umożliwiający szybkie i nieskomplikowane zamocowanie ich na stojakach ramy na wysokości regulowanej co 50mm. Specjalna perforacja stojaków pozwala na pewny i bardzo stabilny montaż belek nośnych bez konieczności skręcania z wykorzystaniem systemu zabezpieczeń przed przypadkowym zrzuceniem belki nośnej. Standardowe kolory belek – żółty (RAL 1004).

REGAŁY PÓŁKOWE

Dla towaru, który nie jest zapakowany na palety najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe. Towar spoczywa na pólkach najlepiej z wypełnieniami panelowymi z blachy perforowanej. Regały te wykonane są z ocynkowanej blachy.


REGAŁY PÓŁKOWE - zastosowanie:

Dla towaru, który nie jest zapakowany na palety najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe. Towar spoczywa na pólkach najlepiej z wypełnieniami panelowymi z blachy perforowanej. Regały te wykonane są z ocynkowanej blachy. Zastosowanie takiego zabezpieczenia blach najlepiej chroni je przed korozją. Powierzchnia taka jest najbardziej odporna na ścieranie. Inne sposoby zabezpieczenia blach półkowych takie jak malowanie proszkowe czy malowanie natryskowe nie dają takich rezultatów. Regały półkowe w odróżnieniu od regałów paletowych obsługiwane są nie wózkami widłowymi, lecz ręcznie. Dlatego też zagadnienie wysokości składowania na regałach półkowych nie może być rozpatrywane w oderwaniu od możliwości człowieka. Klasyczne regały półkowe konstruowane są do wysokości 2,5 m. Jest to wysokość na jaką może sięgnąć człowiek wyciągniętą do góry ręką, stojąc na ziemi. Gdy jednak zastosujemy przenośną składaną drabinkę, wówczas możemy przechowywać towary na regałach położonych nawet na wysokości 4,5 m.
Można również konstruować wyższe regały półkowe, lecz wówczas do ich obsługi konieczne jest wybudowanie tzw. antresoli. Są to rusztowania postawione obok regałów pozwalające na wejście obsługi na odpowiednią wysokości i sięgnięcie ręką na właściwą półkę. Konstrukcja antresoli zajmuje jednak określoną powierzchnię magazynową nie wpływającą na optymalne rozmieszczenie regałów półkowych.

DUŻA NOŚNOŚĆ – MAŁE PIENIĄDZE

SUPER 1/2/3

System SUPER 1-2-3 jest to system regałów półkowych przeznaczonych do magazynów, archiwów, a także warsztatów, garaży i piwnic Opracowano go, aby dla wielkiego kompleksu problemowego, jakim jest składowanie zaproponować proste, racjonalne i opłacalne rozwiązania.
I tak można np. zbudować regały wielopiętrowe o obciążeniu przęsła do maks. 3600 kg (system SUPER 3) i wysokości
do 5 m., z maks. 2 półpiętrami. Najprzeróżniejsze formy i właściwości różnych elementów konstrukcyjnych, to efekt ciągłego rozwoju i badań. Długoletnie doświadczenie w profilowaniu metalu umożliwia optymalne wykorzystywanie surowców, tak że elementy konstrukcyjne już przy niewielkiej grubości charakteryzują się niezwykle wysokim udźwigiem. W ten sposób osiągnięte oszczędne traktowanie zasobów surowcowych stanowi bezpośredni przyczynek do ochrony środowiska.
Takie know-how pomogło zrealizować produkt technicznie wysokiej jakości, rozwiązujący główne problemy, związane z budową regałów: jak najprostszy montaż, niewielkie koszty, stabilność, udźwig i wzornictwo. Długą żywotność i stabilny dobry wygląd zapewnia zastosowanie cienko ocynkowanych, a na życzenie dodatkowo pomalowanych na różne kolory blach stalowych.

REGAŁY PÓŁKOWE - charakterystyka techniczna:

Konstrukcja regałów oparta jest na pionowych ocynkowanych ramach nośnych wykonanych z profili zimnogiętych. Półki ocynkowane panelowe regulowane skokowo co 33mm. Specjalna perforacja stojaków pozwala na pewny i bardzo stabilny montaż półek bez konieczności skręcania lub nitowania z wykorzystaniem systemu zabezpieczeń przed przypadkowym zrzuceniem z półki.


ŁATWY MONTAŻ:

Rys.: SEKCJA PODSTAWOWA, SEKCJA DOSTAWIANA

H – wysokość ramy [mm]
Standard: 1972-2500-3028-3952-4480-5008
Inne – wg życzeń
S – szerokość ramy (półki) [mm]
320 – 400 – 500 – 600 – 700 – 800
L – długość półki [mm]
900 – 1200 -1500 – 1800
Q – nośność ramy [kg]
Super 1 – 1500
Super 2 – 2000
Super 3 – 3600

q – nośność półki [kg]
od 145 do 640

n – ilość półek

W zapytaniu lub zamówieniu określając następujące parametry:
Wysokość regału, szerokość regału, długość sekcji, nośność półki
Przedstawimy optymalne rozwiązanie i cenę oraz opracujemy plan rozmieszczenia regałów w pomieszczeniu.

Do regałów oferuje się dodatkowe akcesoria usprawniające składowanie określonych materiałów w regale.

REGAŁY WIEZDNE (drive-in)

Doskonałe rozwiązanie dla składowania towarów jednorodnych o szybkiej rotacji. Systemu regałów tworzących wewnętrzne korytarze towarowe z regałami wyposażonymi w szyny podtrzymujące palety.


Składa się z systemu regałów tworzących wewnętrzne korytarze towarowe z regałami wyposażonymi w szyny podtrzymujące palety. Wózki widłowe poruszają się w korytarzach wewnętrznych z towarem podniesionym powyżej poziomu, na którym ma być składowany.

W celu ułatwienia manewrów wózkom istnieje możliwość wykorzystania prowadnic, które ułatwiają przemieszczenie towaru i minimalizują niebezpieczeństwo przypadkowych szkód.

Regały paletowe wjezdne, są doskonałym rozwiązaniem dla składowania towarów jednorodnych o szybkiej rotacji. Zapewniają maksymalne wykorzystanie pojemności magazynu przy zachowaniu niskiej ceny jednego miejsca paletowego.

Wybór regałów wjezdnych umożliwia wykorzystanie do 80% całkowitej powierzchni magazynu. Dla porównania, regały standardowe rzędowe wykorzystują jedynie 40-50% tej samej powierzchni.

Załadunek i wyładunek regału odbywa się z tej samej strony, dlatego regały wjezdne spełniają zasadę FILO (pierwsze weszło ostatnie wyszło).

Zalety:

    Maksymalne wykorzystanie przestrzeni 60-80%
    Idealne do magazynów sezonowych
    Zabezpieczenie towaru dzięki połączeniu składowania tradycyjnego z blokowym
    Możliwość rozbudowy
    Regał wjezdny: magazynowanie wg zasady "First-in-last-out" lub "First-in-first-out"

REGAŁY WSPORNIKOWE

System przeznaczony do składowania długich elementów. Dzięki konstrukcji wysięgnikowej można tu bez problemu umieszczać także elementy o różnej długości, nie borykając się z problemem przeszkadzających ram - jak np. w przypadku regałów paletowych.


Dlatego regały wspornikowe umożliwiają dużą pojemność magazynowania zapewniając jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Oferowane systemy produkuje się w wielu standardowych rozmiarach i proporcjach. Dzięki temu niemal dla każdego elementu przeznaczonego do składowania, o najprzeróżniejszych wymiarach  i wagach można tu znaleźć optymalne rozwiązanie. Jest to konstrukcja samonośna, nie musi więc być kotwiona ani do ścian, ani do sufitu. Wysięgniki dają się łatwo przestawiać wzdłuż wysokości przy wymiarze rastra do 50 mm.

Konstrukcja regałów oparta jest na pionowych słupach nośnych wykonanych z dwuteownika. Wsporniki przykręcane, regulowane skokowo co 50mm. Słupy, podstawa i wsporniki malowane proszkowo i odpowiednio: słupy i podstawa RAL3000 (czerwony), wsporniki RAL1004 (żółty), stężenia ocynkowane.

Maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej - to zadanie, jakie stawiają przed nami nasi klienci, którzy borykają się z problemem magazynowania wielkiej często liczby produktów i materiałów na ograniczonym obszarze.

W MTL ASCO Sp. z o.o. oferujemy kompleksowe rozwiązania, które pozwalają jednocześnie na szybkie i ekonomiczne ich przemieszczanie, a nie tylko wygodne składowanie.

Działając jednocześnie w sektorze podnośników widłowych znajdujemy najlepsze rozwiązania dopasowując odpowiedni sprzęt podnośnikowy do optymalnych regałów.  Sięgamy i składujemy coraz wyżej mając na uwadze, że każdy poziom składowania to, jak dodatkowy magazyn, co dla naszego klienta oznacza konkretne i wymierne korzyści.

W szerokiej gamie oferowanych przez MTL ASCO Sp. z o.o. produktów znajdują się rozwiązania spełniające najróżniejsze potrzeby, które jednak łączy jedna wspólna cecha – BEZPIECZEŃSTWO.  Jeśli zastanawiają się więc Państwo, jak najlepiej zorganizować magazyn prosimy o kontakt, a nasi pracownicy przyjadą do Państwa, by wymierzyć magazyn, zrobić projekt i zaoferować najlepszą konfigurację regałów oraz podnośników.

Prześlij nam plan magazynu, a my go zagospodarujemy!!!